پنجره مناسب ویلا شمال و مناطق مرطوب

پنجره مناسب ویلا شمال و مناطق مرطوب

شمال ایران، منطقه ای بسیار مرطوب و شرجی. بدون هیچ شکی پنجره های مورد استفاده در این منطقه کشور با نمونه های آن در مناطق خشک فرق میکند. پنجره مناسب ویلا شمال و مناطق مرطوب باید پنجره هایی بلند باشند تا نمای خوبی از بیرون برای ما داشته باشند؛ همچنین به دلیل بارش زیاد باران در این مناطق باید ضد آب بوده و در مقابل رطوبت پایداری خوبی داشته باشد.

پنجره مناسب ویلا و بهترین پنجره برای شمال

بهترین پنجره برای باغ و ویلای شمال، پنجره کامپوزیتی UPVC است. این پنجره باتوجه به نوع ساختار آن، عایق بسیار خوبی در برابر صدا و حرارت هستند.

متریال مورد استفاده در ساخت پنجره دوجداره، باعث مقاومت بالای آن در برابر رطوبت شده و از این رو استفاده از این نوع پنجره ها، گزینه مناسبی برای باغ و ویلای شمال کشور است.

از آنجایی که پنجره نقش بسیار مهم و حیاطی در امنیت ساختمان یا ویلا دارد، استفاده از پنجره های دوجداره UPVC بهترین گزینه هستند. این پنجره ها از هر نظر، مقاوم بوده و به نوعی میتوان آن را ضد سرقت تلقی کرد. پروفیل های مورد استفاده در این پنجره ها، بسیار محکم و مقاوم هستند. دارای دستگیره های با کیفیت بوده و در برند های مطرح از یراق آلات با کیفیت و همچنین شیشه دوجداره استفاده می‌شود.

عوامل موثر در انتخاب پنجره مناطق مرطوب

از عواملی که تاثیری گذار در انتخاب پنجره برای مناطق شمالی و مرطوب است، می‌توان به مقاومت در برابر باد و باران، فرسایش، خوردگی و زنگ زدگی اشاره داشت.

مقاومت در برابر باد و باران

از آنجایی که ارتفاع پنجره در منازل ویلایی و بنا های موجود در باغ ها بیشتر از ساختمان های عادی است، استحکام این پنجره ها باید به گونه ای باشد که در برابر وزش باد های سنگین در طولانی مدت پایدار باشند.

استحکام در برابر فرسایش، خوردگی و زنگ زدگی

بزرگ ترین مشکل مناطق شمالی وجود رطوب شدید هواست. رطوبت به مرور باعث تحلیل و زنگ زدگی بدنه پنجره می‌شود که باعث کوتاهی عمر پنجره میشود. پنجره های دوجداره UPVC به دلیل پوششی که دارند در برابر رطوبت عملکرد خوبی داشته و به راحتی دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی‌شود.

بهترین پروفیل برای پنجره مناسب ویلا

علارغم پنجره ی آلومینیومی، پنجره UPVC به واسطه متریال بکار رفته در ساخت آن عایق حرارت است و حتی در هوای سرد، چارچوب پنجره گرم مانده و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. به راحتی میتوان بیان کرد که این نوع از پنجره، پنجره مناسب ویلا و باغ های شمال است. از ویژگی منحصر به فرد پنجره های UPVC می‌توان به پروفیل چند حفره ای – Multi Chambered اشاره داشت. وجود این حفره تا حد زیادی عایق بودن حرارتی را بالا می‌برد. این حفره ها در پنجره UPVC با عایق خاصی پر می‌شود که برخلاف حالت حفره ها در پنجره های آلومینیومی، هوای خارج را به داخل منتقل نخواهند کرد.

طراحی پروفیل UPVC میتواند بر اساس نیاز و سلیقه مشتری در هر ابعادی برای در و پنجره صورت گیرد. ابعاد قاب در و پنجره بزرگ و محکم است که این امر باعث استحکام بیشتر در برابر وزش باد است. پروفیل وین تک بسیار مستحکم در برابر ترکیدگی، خوردگی، تورفتگی و خط و خش است.

مزایای استفاده از پنجره UPVC در ویلای شمال

  • نصب آسان
  • ضدحریق
  • دارای رنگ و سایز متنوع
  • مستحکم و عمر طولانی
  • مقاوم دربرابر انبساط و انقباظ

سخن پایانی

پنجره ها در هر بنایی یک المان مهم به شمار می‌روند، علاوه بر زیبایی ظاهری باید کارآمد و مقرون به صرفه باشند. پنجره ها دوجداره UPVC دارای رنگ و سایز متنوعی هستند، همین امر باعث میشود که زیبایی خاصی داشته باشند. از طرفی یک پنجره ایده آل باید عایق مناسبی در برابر گرما و صدا باشد تا سلامت روان اعضای خانه را تضمین و از اتلاف انرژی جلوگیری کند. پنجره مناسب ویلا در شمال و مناطق مرطوب هم پنجره دوجداره UPVC است؛ این پنجره ها مقاومت خوبی در برابر وزش باد شدید، خوردگی و زنگ زدگی دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا