پنجره دوجداره فولکس واگنی

یکی از پر طرفدارترین و زیباترین انواع پنجره دوجداره، پنجره فولکس واگنی می‌باشد. این نوع از پنجره، مانند پنجره های کشویی بوده و درب های آن مانند اتومبیل فولکس واگن به صورت ریلی باز و بسته می‌شوند.

همچنین این نوع پنجره، به دلیل استفاده از یراق آلات خاص، دارای عایق بندی بالایی است که جایگزین مناسبی برای پنجره های کشویی و لولایی می‌باشد. ما در این مقاله به معرفی پنجره دوجداره فولکس واگنی پرداخته و در ادامه‌ی آن در مورد مزایا، معایب و کاربرد توضیحاتی را بیان خواهیم کرد، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ما در پیرامید وین با ارائه بهترین کیفیت پنجره دوجداره فولکس واگنی از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا مرحله نصب با بهترین قیمت پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی در کنار شما خواهیم بود.

پنجره دوجداره فولکس واگنی
پنجره دوجداره فولکس واگنی

پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی (Tow Panel Silder Windows)

این نوع پنجره به دلیل شباهت در باز و بسته شدن به فولکس واگن به این نام معروف میباشد و دقیقا مانند آن ابتدا ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر به سمت داخل حرکت کرده و سپس در ریل خود قرار می‌گیرد. پنجره دوجداره فولکس واگنی، نوعی از پنجره های کشویی دوجداره است، که به صورت ریلی باز و بسته شده و تفاوت آن با دیگر انواع پنجره های کشویی، در ریل و یراق آلات بازشو است، که باعث شده کارایی و آب بندی بهتری از دیگر پنجره های دوجداره کشویی داشته باشد.

استعلام رایگان قیمت پنجره فولکس واگنی یو پی وی سی

انواع پنجره فولکس واگنی

پس از بررسی عملکرد این نوع پنجره، نوبت به معرفی انواع پنجره دوجداره فولکس واگنی میرسد. این نوع پنجره های دوجداره در سه حالت به بازار ارائه می‌شوند که عبارتند از:

 • پنجره های مکانیکی
 • پنجره های مدل اتوماتیک
 • پنجره های مدل فول اتوماتیک

ساختار پنجره دوجداره واگنی

این نوع پنجره های یو پی وی سی فولکس واگنی دارای ساختار زیر هستند که شامل:

 • پروفیل: نوع پروفیل به کار رفته در این پنجره دوجداره، پروفیل دربی است.
 • شیشه: در این پنجره‌ها عموما از شیشه‌ دوجداره‌ که توسط گاز آرگون پر شده است، استفاده می‌شود.
 • یراق آلات: یراق آلات پنجره دوجداره فولکس واگنی جزء زیباترین یراق آلات پنجره‌ها است که دارای رنگ بندی متنوعی می‌باشد.
انواع پنجره فولکس واگنی
انواع پنجره فولکس واگنی

از پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی در چه مکان هایی استفاده می‌شود؟

پنجره دوجداره فولکس واگنی برای باز کردن لنگه های بزرگ و سنگین مناسب است تا از فضای بیرون منزل لذت ببرید. برای این منظور، از این نوع پنجره‌ها در ورودی بالکن، تراس های آپارتمان و ویلا استفاده شده و نمای بیرونی بسیار زیبایی در رستوران، هتل، پنت هاوس و روف گاردن ایجاد می‌کند.

استفاده از پنجره دوجداره فولکس واگنی چه مزایایی دارد؟

استفاده از این نوع پنجره در ساختمان مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آنها شامل:

 • اصلی ترین مزیت این نوع از پنجره‌ها، این است که فضای بسیار کمی را اشغال کرده و برای خانه های با فضای کوچک بسیار مناسب است.
 • یراق مورد استفاده در پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی، مقاومت بالایی داشته و به همین دلیل، طول عمر این نوع پنجره بالا است.
 • پنجره فولکس، آب بندی و عایق بندی بسیار بهتری از دیگر پنجره های دوجداره دارد، بنابراین برای مکان هایی با آلودگی صوتی، گرد و خاک و گرما زیاد، مناسب هستند.
 • این نوع پنجره، طراحی و دیزاین زیبا و مدرنی نسبت به سایر پنجره های دوجداره داشته و نمای بسیار زیبایی را برای محیط منزل ایجاد می‌کند.
 • در تولید پنجره های فولکس واگنی از یراق آلات خاص با بهترین کیفیت استفاده می‌شود.
 • این نوع پنجره به علت کشویی بودن هنگام باز شدن فضایی را اشغال نکرده و گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک است.
 • تمیز کردن و نظافت پنجره دوجداره فولکس، به دلیل باز شدن به سمت داخل، آسانتر است.
 • پنجره دوجداره فولکس واگنی به دلیل ساختار عایق، از اتلاف انرژی گرمایی جلوگیری کرده و در مناطقی که بارش برف و باران بسیار زیاد است میتوان از این پنجره‌ها برای عدم نفوذ رطوبت به فضای داخلی منزل یا محل کار استفاده کرد.
استفاده از پنجره دوجداره فولکس واگنی چه مزایایی دارد؟
استفاده از پنجره دوجداره فولکس واگنی چه مزایایی دارد؟

معایب استفاده از پنجره فولکس واگنی 

در کنار مزایای مختلف، این نوع پنجره معایبی نیز دارد که عبارتند از:

 • در صورتی که این پنجره‌ها به خوبی در کارخانه مونتاژ نشوند اصولا دارای خرابی زیاد بوده و به خدمات پس از فروش و نگهداری بالایی نیاز دارند.
 • یراق آلات این نوع پنجره گران بوده و به همین دلیل پنجره های فولکس واگنی قیمت بالایی دارند.

برای خرید پنجره دوجداره فولکس واگنی با ما در تماس باشید…

نحوه عملکرد پنجره فولکس واگنی

دستگیره پنجره فولکس واگنی در حالت پایین بسته بوده و با حرکت دادن ۹۰ درجه‌ای در محور افقی، پنجره با زاویه ۳۰ درجه از بالا باز میشود. در نهایت با حرکت به سمت بالا در زاویه ۴۵ درجه، قفل ایمنی باز شده و لنگه بازشو از پایین وارد ریل می‌شود. بنابراین با قرار گرفتن لنگه در ریل، به صورت کشویی قابلیت حرکت به طرفین را خواهد داشت.

برای بستن پنجره کافیست لنگه را در جهت بسته شدن حرکت داده تا بازشو به صورت خودکار یا به کمک دست به سمت داخل فریم حرکت کند. با چرخاندن دستگیره، قسمت بالا نیز به سمت داخل حرکت کرده و بسته میشود. توجه کنید که برای فشار وارد نشدن به ریل و دوام و عملکرد بهتر پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی، لازم است هنگام باز کردن پنجره، قسمت پایین کاملا از چارچوب بیرون آمده و به طور کامل روی ریل قرار گیرد.

نحوه عملکرد پنجره فولکس واگنی
نحوه عملکرد پنجره فولکس واگنی

نکات ویژه پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی

پنجره  دوجداره فولکس واگنی دارای خصوصیات فراوانی است که در قسمت زیر به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

 • این پنجره را میتوان تا ۴۵ درجه نیز باز کرد.
 • باز و بسته شدن پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی، هیچ فضایی را اشغال نمی‌کند.
 • در میزان وزن این پنجره‌ها دقت لازم به کار رفته تا به علت سنگینی زیاد از تغییر شکل قاب پنجره جلوگیری شود و همچنین از عملکرد صحیح آن کاسته نشود.
 • فیتینگ از مهم ترین نکات ویژه پنجره دوجداره فولکس واگنی نسبت به کشویی است. این قابلیت باعث میشود تا هنگام باز شدن پنجره از چهارچوب اصلی خود جدا و در روی ریل مجزا قرار بگیرد.
 • بهتر است از پروفیل های ۶۰ و یا ۷۰ در یراق آلات این پنجره استفاده شود و از مواد گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۵/۱ میلی‌متر و لاستیک مخصوص استفاده نشود.

نکات مهم قبل از خرید پنجره دوجداره واگنی

برای آن که پنجره مناسبی را خریداری نمایید تا و بعدا مشکلی ایجاد نشود، لازم است نکات زیر را رعایت کنید که عبارتند از:

 • در مورد پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی، انتخاب پروفیل های سری 60 یا 70 درمورد لنگه های بازشو درب ها بسیار مهم است.
 • بهتر است از پنجره دوجداره فولکس واگنی که از یراق آلات با کیفیت و مرغوب ساخته شده، استفاده کنید تا دوام و ماندگاری این پنجره‌ها افزایش یابد.
 • هنگام خرید این پنجره، به عرض و ارتفاع لنگه بازشو و وزن آن دقت کرده و آن را محاسبه کنید تا مشکلی در عملکرد بهینه و نحوه بازشو به وجود نیاید.
 • دقت کنید که ریل یراق آلات این نوع پنجره، باید در خط تولید کارخانه و با بهره گرفتن از شابلون های مخصوص نصب شود.
پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی (Tow Panel Silder Windows)
پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی (Tow Panel Silder Windows)

با مشاوره قبل از خرید پنجره فولکس واگنی ، تا نصب و تحویل در کنار شما هستیم!

سخن پایانی

پنجره دوجداره فولکس واگنی می‌تواند کارایی راحتی مانند پنجره یو پی وی سی کشویی داشته باشد و همچنین از عایق بندی بالایی در حد پنجره دوجداره لولایی برخوردار باشد. به عبارتی این نوع پنجره از بهترین انواع پنجره های دوجداره است که ایراد پنجره های کشویی و لولایی را رفع کرده و دارای هوابندی و آب بندی بهتری است. به همین دلیل این پنجره از پرفروش ترین پنجره های دوجداره می‌باشد که ما در این مقاله سعی کردیم به تمامی موارد تکمیلی آن بپردازیم.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا