پنجره دوجداره سوله کارخانه

پنجره دوجداره سوله کارخانه

رایج ترین مدل پنجره سوله کارخانه، پنجره دوجداره یو پی وی سی است. مزیت اصلی پنجره دوجداره سوله کارخانه، حفظ انرژی و عایق بودن آن در برابر آلودگی صوتی است. این پنجره ها در دیواره های کناری سوله نصب شده و نمای زیبایی به سوله کارخانه می‌دهد. علاوه بر این شیشه های دوجداره ای که در این مدل از پنجره بکار رفته عایق صوتی و حرارتی را چند برابر می‌کند و در کنار این ها، شیشه های دوجداره در برابر شکستگی مقاومت بسیار خوبی دارند.

نکات مهم در انتخاب پنجره دوجداره سوله کارخانه

پنجره های UPVC برای سوله های صنعتی، دارای تنوع بالایی هستند به همین علت نکاتی را در پایین برایتان ذکر کردیم که بتوانید بهترین و کارآمد ترین نوع را انتخاب کنید.

 • پنجره هایی را در نظر بگیرید که در کارخانه رنگ آمیزی شده، و دارای تنوع رنگ باشند تا بتوانید ظاهر آن را با سوله کارخانه هماهنگ کنید.
 • حتما خدماتی مانند مشاوره، گارانتی و خدمات پس از فروش را در نظر بگیرید. نمایندگی هافمن و نمایندگی وین تک در شهرستان ها آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.
 • پنجره مورد استفاده در سوله های صنعتی باید ضد اشتعال و در مقابل الکتریسیته عایق باشد.
 • به اجزای پروفیل دقت داشته باشید.
 • پنجره دوجداره سوله کارخانه باید مطابق استاندارد های روز بوده و با متریال های کیفیت ساخته شده باشد.
 • قابل شستشو باشد.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره سوله کارخانه

 • در صورتی که سوله یا کارگاه داخل شهر باشد، پنجره دوجداره اجازه خروج صدا نداده و از آزار همسایگان جلوگیری می‌کند.
 • نقطه ذوب بالایی دارد و در زمان آتش سوزی شعله ور نمی‌شود.
 • امنیت بالای پنجره در مقابل شکست شیشه و نفوذ سارق.
 • حفظ انرژی سوله.
 • در هنگام زلزله مقاومت خوبی داشته و به راحتی دچار شکست یا خرد شدگی نمی‌شود.
 • عایق حرارتی بسیار خوب در تابستان و زمستان.
 • عمر طولانی و قابلیت بازیافت
مزایای استفاده از پنجره دوجداره سوله کارخانه

انواع پنجره سوله کارخانه بر اساس نوع باز شو

پنجره های دوجداره بر اساس بازشو به 4 دسته کلی، دوحالته – تک حالته – ثابت – سایبانی تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه توضیح مختصری برایتان شرح میدهیم.

پنجره سوله کارخانه دو حالته

سیستم لولای دوتایی، به پنجره این اجازه این را می دهد تا به سمت درون کج شده و یک دهانه بسیار کوچک را ارائه دهد. این دهانه کوچک باعث ورود و خروج هوا شده و نقش یک نهویه را دارد. از آنجایی که این دهانه کوچک بوده، باعث جلوگیری از ورود سارق به داخل سوله می‌شود. پنجره های دوجداره سوله دو حالته UPVC، به کاربر حداکثر عرض بازشو و یک تهویه را می‌دهد.

پنجره سوله کارخانه تک حالته

رایج ترین نوع پنجره قابل استفاده در سوله، پنجره تک حالته است. این پنجره به علت نحوه باز شدن یکی از رایج ترین نوع پنجره ها برای سوله های صنعتی بوده. بازشو تک حالته بر روی یک محور افقی قرار گرفته و از یک سو باز و بسته می گردد. این مدل از پنجره در هنگام بسته شدن شامل یک درزگیر قفل هوا بوده که برای کاربر حداکثر بهره وری انرژی را فراهم می‌کند.

پنجره سوله کارخانه ثابت

با توجه به اسم این مدل، پنجره قادر به باز و بسته شدن نبوده و تنها برای نشان دادن منظره بیرونی و ورود نور طبیعی به داخل سوله است. پنجره ثابت باعث استفاده حداکثری از راندمان انرژی در سوله می‌شود. علاوه بر این عایق بسیار مناسبی برای صدا است.

پنجره سوله کارخانه سایبانی

پنجره سوله سایبانی، پنجره ای به سبک سنتی است که با داشتن یک لولا در امتداد لبه های بالایی باز می شوند. این پنجره به سمت بیرون باز می شود و حداکثر تهویه را برای شما فراهم خواند کرد.

سخن پایانی

درانتها باید گفت که استفاده از پنجره دوجداره سوله کارخانه یک راه حل ایده آل برای جلوگیری از اتلاف انرژی در سوله های صنعتی بوده و علاوه بر این، عایق خوبی در برابر صدا، حرارت و نفوذ گرد و غبار است. نکته مهم در انتخاب این پنجره ها،

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا