پنجره دوجداره ثابت

با توجه به طراحی گسترده پنجره دوجداره امروزه میتوان انواع متنوعی از آنها را در اندازه های مختلف و متناسب با سبک منزل تهیه کرد. پنجره دوجداره ثابت یکی از محبوب ترین انواع پنجره های دوجداره است. که قابلیت بازشدن نداشته و برای مکان هایی که نیاز به باز شدن پنجره در آن نیست و فقط نیاز به نورگیری دارد، مناسب هستند.

ما در قصد داریم شما را با این پنجره و انواع مختلف آن آشنا کنیم. در ادامه به بیان کاربرد و مزایایی آن بپردازیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ما در پیرامید وین با ارائه محصولاتی بابهترین کیفیت از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا مرحله نصب با بهترین قیمت پنجره یو پی سی ثابت در کنار شما خواهیم بود.

پنجره دوجداره ثابت
پنجره دوجداره ثابت

پنجره ثابت دوجداره (Fixed UPVC windows) چیست؟

پنجره دوجداره ثابت در واقع از یک یا دو لنگه تشکیل شده که بازشویی نداشته و برای فضاهایی استفاده میشود که نیاز به باز و بسته کردن پنجره ندارد. همچنین این نوع از پنجره‌ های دوجداره به دلیل ثابت بودن فریم، قاب و شیشه خود هیچ حالت لولا یا بازشویی ندارند.

انواع پنجره یو پی سی ثابت

  • پنجره های ساده
  • پنجره های محدب
پنجره های ثابت دوجداره (Fixed UPVC windows)
پنجره های ثابت دوجداره (Fixed UPVC windows)

استعلام رایگان قیمت پنجره ثابت دوجداره

استفاده از پنجره یو پی سی ثابت چه مزایایی دارد؟

  • این پنجره ها به دلیل نداشتن بازشو محدودیت وزنی کمتری داشته و میتوانند در ابعاد بزرگ ساخته شوند.
  • این نوع پنجره‌ها فاقد بازشو هستند و به همین دلیل یراق آلات پیچیده‌ای نداشته و دچار خرابی و آسیب نمی‌شوند.
  • این پنجره‌ها دارای بالاترین میزان عایق بندی در برابر گرما و سرما، گرد و غبار و صوت هستند و مانع از ورود هوای سرد به خانه و خروج هوای گرم میشوند.
استفاده از پنجره دوجداره ثابت چه مزایایی دارد؟
استفاده از پنجره دوجداره ثابت چه مزایایی دارد؟

معایب

  • از این پنجره ها باید در ساختمان هایی که امکان تمیز کردن پنجره از بیرون وجود دارد، استفاده شود. زیرا این پنجره قابلیت باز شدن را ندارد. بنابراین نمیتوان برای شستشو در داخل ساختمان آن را خارج کرد.
  • استفاده از این پنجره مانع از تهویه هوا می‌شود.
  • به صورت سفارشی و در ابعاد دقیق ساخته می‌شود.

کاربرد ها

این پنجره‌ها برای مکان هایی مناسب هستند که نیازی به باز شدن پنجره در آن نمی‌باشد و فقط نیاز به نورگیر داشته باشد. همچنین می‌تواند در ساخت آلاچیق شیشه‌ای، بالکن شیشه‌ای، محوطه های گلخانه‌ای و پاسیو کاربرد داشته باشند.

استفاده از پنجره دوجداره ثابت چه معایبی دارد؟
استفاده از پنجره دوجداره ثابت چه معایبی دارد؟

پروفیل مصرفی

در این نوع پنجره های دوجداره لنگه بازشو وجود نداشته و فقط از قاب استفاده میشود که به صورت چهار کلاف به هم جوش شده و شیشه‌ی آن به صورت سلیقه در آن تعبیه میشود.

نصب پنجره دوجداره ثابت

نصب این پنجره به دلیل عدم وجود دستگیره و بازشو، جریان هوا را از خود عبور نمیدهد. بلکه شما میتوانید با نصب این نوع پنجره فضای داخلی را روشن کرده و دید بیشتری به بیرون داشته باشید. البته در برخی مکان‌ های خصوصی فقط به روشنایی و نور احتیاج دارید که به دلیل عایق بندی سرتاسری از هزینه مناسبی برخوردار می‌باشد.

پروفیل مصرفی پنجره دوجداره ثابت

سخن پایانی

همانطور که اشاره شد این نوع پنجره، انواع مختلفی داشته که هر کدام برای شرایط خاصی کاربرد داشته و  برای فضا هایی که نیازی به باز کردن پنجره نیست اما ورود نور به داخل ساختمان ضروری است، استفاده می‌شود.

همچنین این نوع پنجره عایق بسیاری خوبی در برابر آلودگی صوتی، گرد و خاک، آلایندهای هوا و سرما و گرما است.

ما در پیرامید وین با ارائه بهترین کیفیت پنجره یو پی سی ثابت از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا آخرین مرحله نصب با بهترین قیمت و کیفیت پنجره دوجداره ثابت در کنار شما هستیم.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا