پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو

پنجره  دوجداره سایبانی یکی از پرطرفدارترین مدل های پنجره دوجداره در کشورهای غربی است که به صورت مدرن طراحی می شوند. استفاده از این نوع پنجره به دلیل بازشو از پایین به بالا و زاویه دار به بیرون، فضای داخلی را اشغال نمی‌کند.

از این‌ رو هیچ محدودیتی در تنظیم زاویه بازشو در پنجره دوجداره بیرون بازشو وجود نداشته‌ و مزایای بسیاری در کنار عملکرد بالای خود دارد.

قصد داریم شما را با پنجره دوجداره سایبانی آشنا کنیم و در مورد مزایا، کاربرد و موارد پیرامونی آن توضیحاتی بیان کنیم، تا با خیالی آسوده و اطلاعات کافی آن را انتخاب نمایید.

با ارائه محصول با کیفیت از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا مرحله نصب و تحویل در کنار شما خواهیم بود.

پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو
قیمت پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو

پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو (Aurning UPVC Windows)

پنجره دوجداره سایبانی به صورت 30 درجه شبیه به سایبان و به صورت بیرون بازشو بر روی محور افقی بالایی، باز و بسته میشود.

همانطور که گفته شد، این نوع پنجره بدون این که فضای داخلی خانه را اشغال کند به صورت زاویه‌دار به سمت بیرون باز شده. مانند یک سایبان در نمای ساختمان دیده میشود تا جلوه خاصی به معماری فضای بیرونی ببخشد.

این نوع پنجره‌ها معمولا به شکل مستطیلی با عرض بیشتر از ارتفاع طراحی شده و زمانی که پنجره باز است، شیشه های آن روی دهانه پنجره قرار می‌گیرند. همچنین توری پنجره سایبانی در سمت داخلی پنجره قرار گرفته و میتوانند در هنگام بارش باران باز باشد.

به دلیل دیزاین شیک و متنوع این نوع پنجره‌ها، سبک ظاهری پنجره سایبانی برای طراحی های مدرن امروزی و نیز سبک های قدیمی و کلاسیک معماری مناسب هستند.

پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو (Aurning UPVC Windows)
پنجره دوجداره سایبانی یا بیرون بازشو (Aurning UPVC Windows)

استعلام رایگان قیمت پنجره سایبانی دوجداره

انواع

پنجره های سایبانی انواع مختلفی دارند که محبوب ترین آنها شامل موارد زیر است:

پنجره سایبانی تک حالته

این نوع پنجره فقط از یک جهت باز و بسته میشود.

پنجره سایبانی دو حالته

این نوع پنجره های سایبانی در دو جهت باز و بسته می‌شوند.

پنجره سایبانی کشویی

این نوع از پنجره‌ها به دو صورت کشویی و سایبانی باز و بسته میشوند.

انواع پنجره دوجداره سایبانی
انواع پنجره دوجداره سایبانی

استفاده از پنجره دوجداره سایبانی چه مزایایی دارد؟

 1. این نوع پنجره در شرایط آب و هوایی مختلف، به دلیل نحوه عملکرد متناسب از دهانه پنجره محافظت کرده و می‌تواند حتی در باران نیز باز بماند.
 2. پنجره های سایبانی تهویه عالی را فراهم کرده و اجازه میدهند نور طبیعی وارد فضای داخلی منزل شود. به صورتی که در مکان های بسته و صعب العبور، این پنجره میتواند هوای تازه و نورگیری بالا را برای شما به ارمغان آورد.
 3. این نوع پنجره میتواند روی دیوار قرار بگیرد که سایر انواع پنجره های دوجداره این ویژگی را ندارند. به همین دلیل برای اتاق هایی مانند حمام و دستشویی که حفظ حریم خصوصی مهم است، انتخاب مناسبی هستند.
 4. این پنجره، ریلی نداشته و تنها یک ارسی هستند تا منظره‌ای بدون مانع از بیرون به شما ارائه دهند.
 5. در این مدل پنجره، امکان انتخاب بازشو و تغییر آن از داخل به بیرون، از بالا به پایین و یا برعکس وجود دارد.
 6. به دلیل استفاده از یراق آلات پیوسته، قیمت مناسب و پایینی نسبت به انواع دیگر داشته و معمولا در ابعاد کوچک و متوسط قابل سفارش است.
استفاده از پنجره دوجداره سایبانی چه مزایایی دارد؟
استفاده از پنجره دوجداره سایبانی چه مزایایی دارد؟

پنجره دوجداره سایبانی در کجا استفاده می‌شود؟

از این پنجره در خانه‌ها و ویلا هایی استفاده میشود که صاحبان آنها تمایل ندارند حریم داخلی اشغال شود. البته کاربرد این پنجره به هیچ وجه محدود نیست و میتواند به سلیقه شخص در هر فضایی استفاده شود، اما معمولا از آنها در فضا هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، راهرو و راه پله استفاده می‌شود.

همچنین در طبقات زیر همکف که پنجره در ارتفاع بالا قرار می‌گیرد این نوع از بازشو نصب میشود.

نگهداری از پنجره دوجداره سایبانی

نگهداری از پنجره سایبانی، زمانی که نصب به خوبی صورت گرفته باشد و کیفیت پنجره خریداری شده مناسب باشد، بسیار آسان خواهد بود.

برای افزایش حداکثر کیفیت و عمر این نوع پنجره لازم است به موارد زیر توجه کنید:

 1. سالیانه چند بار یراق آلات پنجره سایبانی را روغن کاری کنید. برای این منظور میتوانید از روغن های چرخ استفاده کنید که رقیق هستند.
 2. ضربه‌ای به دسته و پنجره ضربه وارد نکنید. زیرا ضربه وارد شده به پنجره و اجزای آن عملکرد و کارآیی پنجره را مختل کرده و عمر پنجره را کاهش میدهد.
 3. برای نصب پنجره از افراد متخصص کمک بگیرید و هرگز برای صرفه جویی در هزینه‌ها، نصب پنجره را بر عهده افراد متفرقه قرار ندهید.
نگهداری از پنجره دوجداره سایبانی
نگهداری از پنجره دوجداره سایبانی

برای خرید پنجره دوجداره سایبانی با ما در تماس باشید

پنجره دوجداره سایبانی چگونه کار می‌کند؟

این پنجره ها با استفاده از میل لنگ باز و بسته میشود که روش کار بسیار ساده و آسانی دارد.

یعنی برای باز کردن پنجره لازم است، قفل های دو طرف پنجره را باز کرده و سپس دسته میل لنگ را باز کنید. آن را بچرخانید تا پنجره طبق زاویه‌ای موردنظر باز شود. البته برخی از پنجره های سایبانی تا 90 درجه باز می‌شوند.

همچنین برای بستن پنجره، دستگیره را در جهت مخالف بچرخانید تا پنجره بسته شده و از دو طرف قفل شود.

همانطور که مشخص است، استفاده از این نوع پنجره‌ها نسبت به سایر انواع پنجره های دوجداره به تلاش کمتری نیاز دارد.

پنجره دوجداره سایبانی چگونه کار می‌کند؟
پنجره دوجداره سایبانی چگونه کار می‌کند؟

معایب

 • از آن جایی که به سمت بیرون این نوع پنجره ها باز می‌شود، برای مناطقی که رفت و آمد زیاد در بیرون وجود دارد، انتخاب مناسبی نیستند. همچنین هر مانع احتمالی دیگری مانند وجود درخت و بوته باید به اندازه کافی از پنجره دور باشد تا امکان باز و بسته شدن آنها به آسانی موثر شود.
 • پنجره سایبانی به دلیل قرار گرفتن در معرض بارش برف و باران به شستشوی متعددی نیاز دارد که اگر به صورت 90 درجه کامل باز نشود، تمیز کردن آنها زمانی که روی دیوار یا طبقه بالای خانه قرار دارد، میتواند پیچیده باشد.
 • مکانیسم بازشوی این نوع پنجره نسبتا پیچیده است که باعث فرسودگی بالای آن شده و به همین دلیل نیاز به مراقبت و تعمیرات بالایی دارد.
 • مقررات ساختمانی مستلزم این است که تعداد معینی پنجره در طبقه بالای خانه به عنوان راه فرار تعیین شود که استفاده از این نوع پنجره‌ها بخاطر ابعاد و اندازه کوچک، این عمل را غیرممکن می‌کند.

برای خرید پنجره دوجداره سایبانی با ما در تماس باشید

سخن پایانی

با توجه به مزایا و معایب پنجره دوجداره سایبانی و نحوه مراقبت از این نوع پنجره شما میتوانید برای حفظ حریم شخصی خود از انواع مختلف آنها استفاده کنید. استفاده از پنجره سایبانی در کنار عایق بندی مناسب، این امکان را به شما میدهد که از تهویه و نورگیری متناسبی برخوردار باشید.

برای این منظور انواع مدرنی از این پنجره در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی میشوند که برای بسیاری از منازل مسکونی، ویلاها، گلخانه های شیشه‌ای و… مناسب هستند.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا