روش تمیز کردن و نگهداری توری پنجره دوجداره

روش تمیز کردن و نگهداری توری پنجره دوجداره

یکی از بهترین ابزارها برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و از همه مهم تر ورود حشرات به داخل منزل یا محل کار، استفاده از توری پلیسه برای پنجره دوجداره است. در این مقاله قصد داریم تا روش تمیز کردن و نگهداری توری پنجره دوجداره را به شما بیاموزیم. چرا که تمیز کردن هر وسیله ای، بی شک باعث افزایش طول عمر و کارایی آن میشود. این توری ها عموما به صورت آماده بر روی پنجره ساختمان نصب میشود و راحت ترین روش برای جلوگیری از انباشته شدن گرد و غبار بر روی آنها، بستن توری در زمان بسته بودنه پنجره است.

تمیز کردن توری پلیسه

توری پلیسه ای به مراتب از توری های فلزی کیفیت و عملکرد بهتری دارند. توری پلیسه ای گرد و غبار را به خود جذب نخواهند کرد و به همین خاطر مقاومت بیشتری در مقابل آلودگی ها دارند؛ اما شما برای حفظ کیفیت و کارایی این مدا از توری ها باید حداقل یکبار در طی سال آن را شستشو دهید. توری های پلیسه از نظر فریم، در دو مدل تولید می‌شوند که در ادامه روش نظافت هر کدام را بیان خواهیم کرد.

تمیز کردن و نگهداری توری های پلیسه ای تک فریم

متأسفانه اغلب توری های پلیسه ای تک فریم، قابل جدا کردن نیستند به این دلیل که با قاب خود پیچ شده اند. برای اینکه بتوانید این مدل از توری را شستشو دهید باید پیچ ها را باز نموده و از قاب خارج کنید. در ادامه مراحل زیر را برای نظافت و تمیز کردن توری پنجره دوجداره انجام دهید:

  • برای تمیز کردن و نگهداری توری باید با پارچه یا یک جاروی نرم به توری ضربه هایی را به آرامی وارد کنید. این کار باعث میشود تا بخش زیادی از گرد و غبار چسبیده به توری جدا شده و شستشو راحت تر باشد.
  • در مرحله بعد با استفاده از یک پارچه مرطوب بر روی توری بکشید تا خاک و آلودگی های روی آن را پاک کنید. استفاده از اسپری چند منظوره و آب میتواند گزینه مناسبی باشد.
  • در نهایت از آب گرم با فشار زیاد استفاده کنید تا جریان آب به کلی آلودگی هارا از بین ببرد؛ برای اینکار، آب را مستقیم روی توری گرفته و توری را بشویید.
تمیز کردن توری پلیسه

تمیز کردن و نگهداری توری های پلیسه ای دبل فریم

مزیت توری پلیسه‌ای دبل فریم امکان جداسازی آسان آن است. برای جداسازی این توری، باید توری را بسته و فریم دوم که به قاب پیچ نشده است را خارج کنید. مراحل نظافت توری پلیسه ای دبل فریم، به صورت کلی مانند توری های تک فریم است.

  • با استفاده از مواد شوینده مناسب مانند اسپری های چند منظوره نظافت و آب گرم پرفشار اقدام به تمیز کردن توری پنجره کنید.
  • با استفاده از یک برس نرم یا یک مسواک میتوانید قسمت هایی که به خوبی تمیز نشده اند را به خوبی تمیز کنید.
  • توری را در حالت باز و بسته آبکشی کنید تا مواد شوینده بر روی آن باقی نماند.
  • پس از اتمام نظافت، حتما توری را خشک کرده و بعد در جای خود قرار دهید.

سخن پایانی

در نهایت به صورت عمومی بخواهیم تمیز کردن و نگهداری توری پنجره دوجداره را برایتان شرح دهیم، به اینگونه است. پس از جدا کردن توری، باید در وهله اول آن را بر روی سطحی تمیز و هموار پهن کنید و با استفاده از یک دستمال مرطوب و به آرامی اقدام به تمیز کردن سطح توری کنید. اسپری های چند منظوره نظافت و آب گزینه بسیار مناسبی برای استفاده هستند.

از برس، فرچه نرم و مسواک هم میتوانید برای تمیز کردن قسمت هایی که به راحتی تمیز نمیشوند استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای از بین بردن کامل آلودگی ها و مواد شوینده حتما توری را در حالت باز و بسته به خوبی آبکشی کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا