پنجره دوجداره لولایی یا یک طرف بازشو

پنجره دوجداره لولایی یا یک طرف بازشو یکی از متنوع‌ ترین پنجره های موجود در صنعت تولید پنجره های لوکس ساختمان سازی است.

این نوع پنجره‌ امکان باز شدن را در جهات مختلف چپ و راست، بالا و پایین، داخل و خارج را داشته که در صورت بازشو به سمت بیرون، فضای کمتری را اشغال می‌کند.

ویژگی خاص و مورد توجه پنجره یک طرف بازشو، قابلیت هوا بندی، آب بندی و صدا بندی این نوع پنجره است. با استفاده از لاستیک های پلی آمید یا سیلیکون عایق بندی میشوند تا از اتلاف انرژی، ایجاد آسایش گرمایی و صوتی جلوگیری کنند.

با ارائه بهترین کیفیت پنجره دوجداره لولایی از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا مرحله نصب با بهترین قیمت در کنار شما خواهیم بود.

پنجره دوجداره لولایی یا پنجره دوجداره یک طرف بازشو
پنجره دوجداره لولایی یا پنجره دوجداره یک طرف بازشو

پنجره یک طرف بازشو یا لولایی (Casement UPVC windows) چیست؟

این پنجره می‌‎تواند در دو جهت چپ و راست حرکت کند.

بدون اشغال فضای داخلی توسط بازشوی پنجره، از بالا با زاویه 20 درجه باز شده و تبادل هوا صورت گیرد.

این نوع از پنجره دوجداره تنها از یک طرف و فقط به صورت لولایی باز و بسته می‌شوند.

به همین دلیل ساختار بسیار ظریف و کم جایی داشته و برای آپارتمان های مسکونی بهترین انتخاب هستند.

پنجره یک طرف بازشو یا لولایی (Casement UPVC windows)
پنجره یک طرف بازشو یا لولایی (Casement UPVC windows)

استعلام رایگان قیمت پنجره لولایی دوجداره

انواع پنجره دوجداره لولایی یا یک طرف بازشو:

پنجره دوجداره یک طرف بازشو به چهار نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • پنجره یک طرف بازشوی ثابت:  این نوع پنجره در ترمال بریک قابل اجرا بوده و به دلیل نداشتن بازشو دید و نور بیشتری به فضای خانه شما می‌دهد. این پنجره به دلیل ترکیب با دیگر انواع پنجره‌ها از پرکاربرد ترین پنجره های دوجدار میباشد که باعق افزایش دید، عبور نور و تهویه هوای داخل میشود.
 • پنجره یک طرفه بازشوی تک حالته: این نوع از پنجره‌ دوجداره به صورت افقی روی دو محور و با یک دستگیره باز و بسته می‌شود. در قسمت بازشوی این پنجره لولایی، بازوی نگهدارنده نصب شده تا هنگام باز و بسته شدن پنجره در هر مرحله امکان ثابت شدن بازشوی پنجره وجود داشته باشد.
 • پنجره یک طرف بازشوی دو حالته: پنجره دوجداره یک طرف بازشوی دو حالته به دو روش عمودی و افقی روی دو محور و با یک دستگیره باز و بسته میشود. از این نوع پنجره در مکان هایی که باز شدن لنگه لولایی محدودیت داشته و نیاز به تهویه هوا دارند، با دقت و ظرافت بسیار بالایی استفاده می‌شود. نحوه بازشوی این پنجره، به طور معمول ۱۸۰ درجه با توجه به محل قرارگیری پنجره است که از بالا به اندازه ۲۰ الی ۳۰ سانتی‌متر باز می‌شود.
 • پنجره یک طرف بازشوی کشویی: این نوع پنجره میتواند هم بصورت لولایی باز شود. یعنی با این که در جهت عمودی یا افقی باز میشود، به صورت کشویی نیز قابلیت باز شدن را دارند.
پنجره دوجداره لولایی
پنجره دوجداره لولایی

مزایا

استفاده از پنجره لولایی یو پی سی مزایای مختلفی دارد که در ادامه به چند مورد اصلی اشاره می‌کنیم:

 • این نوع پنجره انعطاف پذیری بالایی در تهویه داشته و قابل اجرا در دو متریال مختلف است. پنجره دوجداره یک طرف بازشو برای ورود هوا به منزل نیازی به باز شدن کامل نداشته و فقط میتوانید با کج کردن آن را باز کنید. سپس میتوانید زاویه را بسته به میزان تهویه مورد نظر خود تنظیم کنید.
 • از آن جایی که این پنجره‌ها می‌توانند به طور کامل به داخل خانه باز شوند، تمیز کردن داخل و خارج بدون نیاز به استفاده از نردبان برای پنجره های طبقه بالا یا خطر خم شدن به بیرون از پنجره بسیار آسان است.
 • پنجره لولایی دوجداره نسبت به سایر پنجره های دوجداره درزگیر بهتری دارند. به عبارتی، این نوع پنجره کمتر مستعد نشت آب و بادهای سرد هستند تا از اتلاف گرما جلوگیری شود.
 • پنجره‌ دوجداره لولایی برای فضاهای با پنجره بزرگ مناسب بوده و فضای بدون مانع را برای دید بهتر ایجاد می‌کند
 • این نوع پنجره‌ها به خوبی هوای فضای مورد نظر را تهویه کرده و به دلیل ابعاد بزرگ معمولا نورگیری بالایی دارند.
 • پنجره های یک طرف بازشو فضای کمتری را بعد از باز شدن پنجره اشغال کرده و میتواند به عنوان راه حلی برای فضاهای محدود در نظر گرفته شوند.
 • بهترین نوع یراق آلات در تولید این نوع پنجره‌ها استفاده شده است. به همین دلیل عایق بندی حرارتی و آلودگی بالایی دارند تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود.
 • پنجره های دوجداره یک طرف بازشو در برابر اشعه مضر نور خورشید مقاومت بسیار زیادی دارند. از انتقال آن به فضای داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند و همچنین باعث حذف اثرات مخرب این اشعه های مضر می‌شوند.
پنجره دوجداره یو پی وی سی یک طرف بازشو
پنجره دوجداره یو پی وی سی یک طرف بازشو

پنجره دوجداره لولایی در کجا استفاده میشود؟

این پنجره ها را تقریبا می‌توان برای همه جا استفاده کرد. این نوع پنجره ها پرفروش ترین و معمول ترین نوع پنجره دوجداره نصب شده در خانه ها هستند. برای راه پله‌ها و راهروها، پنجره اتاق، گلخانه‌ها و آلاچیق های شیشه‌ای انتخاب درستی هستند تا نورگیری و زیبایی فضا را افزایش دهند.

یراق آلات مورد استفاده

 • دستگیره: بخش L شکل بالای لنگه: این قسمت وظیفه اتصال اسپانیولت ارتفاع به اسپانیولت عرض و بازویی را فراهم میسازد.
 • لولاهای بالا و پایین لنگه و قاب: لولاهای یراق آلات پنجره دوجداره دوحالته به صورت رگلاژی هستند.
 • قفل پشتی: این قطعه در پشت لنگه قرار گرفته و باعث آب بندی و کیپ شدن پشت لنگه میشوند.
 • قفل پایین لنگه و مقابل آن: این قطعه نیز، در پایین اسپانیولت ارتفاع قرار می‌گیرد. قسمت پایین لنگه را نگه داشته تا در زمانی که از حالت دوم لنگه باز می‌شود پایین لنگه در جای خود مانده و بالای لنگه به سمت داخل منزل حرکت کند.
 • اسپانیولت ارتفاع: اسپانیولت یکی از یراق آلات اصلی به کار رفته در پنجره‌ دوجداره یک طرف بازشو است. اسپانیولت با چند زبانه کوچک در امتداد طول لنگه پنجره را به چهارچوب آن قفل کرده. با توجه به اندازه های مختلف پنجره‌ها در ابعاد متفاوتی تولید می‌شود.
پنجره دوجداره یک طرف بازشو
پنجره دوجداره یک طرف بازشو

برای خرید این پنجره با ما در تماس باشید…

معایب

استفاده از پنجره یک طرفه بازشو دوجداره در کنار مزیت های بسیار چند ایراد دارد که عبارتند از:

 • در این نوع پنجره، لنگه‌ای که باز می‌شود معمولا فضایی را اشغال می‌کند. که این اشغال فضا ممکن است در محوطه های کوچک مشکل ساز باشد.
 • باز کردن پنجره های یک طرف بازشو از زیر پرده‌ اندکی مشکل ساز است.

سخن پایانی

پنجره دوجداره یک طرف بازشو به دلیل تهویه، نور و دید به فضای بیرون از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باعث شیک به نظر رسیدن فضای بیرونی منزل می‌شود.

بنابراین انتخاب پنجره دوجداره لولایی مناسب برای منزل تا حد مطلوبی در زیباسازی فضای ساختمان موثر است تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، آلودگی هوا و … به صورت مناسبی عمل کند. تلاش کردیم توضیحات کاملی از پنجره دوجداره یک طرف بازشو را در اختیار شما قرار دهیم تا در هنگام خرید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا