پنجره سقفی دوجداره

پنجره دوجداره از مهم ترین اجزای ساختمان به شمار میرود؛ که روشی برای تبادل با فضای بیرونی، تهویه، نورگیری و دید فضای خارجی می‌باشند. انواع مختلف این نوع پنجره‌ها باعث شده تا بتوان در هر فضایی با هر معماری و دکوراسیونی، مدل های بسیار متناسب با شرایط دلخواه را نصب کرد.

یکی از انواع این پنجره‌ها که در بسیاری از ساختمان های سبک غربی به کار میرود، پنجره دوجداره سقفی است که امروزه مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است.

ما در این مقاله قصد داریم به تعریف پنجره یو پی وی سی سقفی بپردازیم و در ادامه توضیحاتی در مورد مزایا، معایب و کاربرد آن، به شما ارائه کنیم. ما در پیرامید وین با ارائه بهترین کیفیت پنجره های سقفی دوجداره از قبل از خرید با مشاوره رایگان تا مرحله نصب با بهترین قیمت پنجره دوجداره سقفی در کنار شما خواهیم بود.

پنجره سقفی دوجداره
پنجره سقفی دوجداره

پنجره دوجداره سقفی

پنجره یو پی وی سی سقفی در واقع پنجره های شیشه‌ای هستند که بر روی قسمتی از سقف نصب می‌شوند تا نور عبور کرده و نمایی از آسمان نمایش داده شود.

به همین دلیل این نوع پنجره در سقف ویلا و منازل تعبیه شده و از این طریق نور طبیعی وارد ساختمان میشود. این نوع از پنجره منظره و شکلی متفاوت از فضای خارجی را در اختیار ساکنین قرار میدهد که با توجه به محل قرارگیری این پنجره، شیشه های بسیار مقاوم داشته و بر اثر ضربات مستقیم باران و تگرگ دچار مشکل نمی‌شود.

پنجره سقفی دوجداره
پنجره سقفی دوجداره

استعلام رایگان قیمت پنجره سقفی دو جداره

انواع پنجره دوجداره سقفی

پنجره های یو پی وی سی سقفی دارای انواع متنوعی هستند که شامل:

سقفی ثابت

یکی از پرطرفدارترین انواع پنجره های دوجداره، پنجره سقفی ثابت است. همانطور که از نام آنها پیداست، این پنجره ثابت بوده و هیچ بازشویی برای تهویه هوا نداشته و  کاملاً به پشت بام فیکس می‌شود. پنجره سقفی ثابت در مکان های کم نور مانند اتاق زیر شیروانی و راه پله استفاده شده و معمولا از شیشه و فریم هایی با جنس چوبی، فولاد یا آلومینیومی ساخته میشوند که عایق بندی، درزبندی آب بندی مناسبی دارند.

سقفی بالکنی شیروانی

این مدل از پنجره های یو پی وی سی سقفی دارای حالتی شیب دار هستند که در سال های قبل از آن به عنوان پوشش قسمت زیری سقف های شیروانی استفاده میشد. اما در حال حاضر، به علت این که اتاق زیر شیروانی در معماری معاصر بیشتر چشمگیر شده استفاده از پنجره های دوجداره سقفی بالکنی شیروانی رواج بیشتری یافته است که معمولا از آنها بیشتر در شمال کشور و در خانه های ویلایی استفاده می‌شود.

سقفی شیروانی

نحوه بازشوی پنجره دوجداره سقفی شیروانی دقیقا همانند پنجره دوجداره فرانسوی است. به صورتی که، ابتدا برای باز شدن این پنجره، لازم است لنگه بالایی پنجره را به حالت سایه بانی به جهت بیرون باز کنید و بعد از آن لنگه پایینی به میزان ۹۰ درجه باز می‌شود.

سقفی اختصاصی

این پنجره های دوجداره به صورت سفارشی و از سقف های شیشه‌ای به صورت خاص طراحی می‌شوند. پنجره سقفی اختصاصی، دیدی زیبا و ظریف به سمت آسمان دارد تا نور طبیعی را وارد منزل کند. از این نوع پنجره، هنگامی که شرایط نصب پنجره یو پی وی سی سقفی معمولی نباشد، استفاده شده که باید متناسب با آب و هوا، فضای اختصاصی و مساحت طراحی و ساخته شوند. همچنین این نوع پنجره یو پی وی سی سقفی، در هر نوع شکل هندسی با اندازه های متنوع و مطابق با نیاز ساخته شده که معمولا عایق بندی، کیفیت و هزینه بیشتری دارد.

پنجره دوجداره سقفی اختصاصی
پنجره دوجداره سقفی اختصاصی
پنجره دوجداره سقفی شیروانی
پنجره دوجداره سقفی شیروانی

سقفی هرمی

پنجره دوجداره سقفی هرمی بر روی حاشیه های سقف های صاف و مسطح نصب می‌شود. این نوع پنجره، معمولاً به شکل یک هرم بر روی دهانه مربعی شکل ساخته شده و بر روی دهانه های چند وجهی قرار می‌گیرد. همچنین از این نوع پنجره دوجداره سقفی، در سالن های بزرگ، لابی های هتل و ورودی های ساختمان استفاده می‌شود.

سقفی لوله‌ای

پنجره سقفی لوله‌ای برای تامین نور طبیعی فضاهای داخلی مسکونی و تجاری استفاده شده و دارای کلاهکی شیشه‌ای با روکش داخلی نقره آینه‌ای است تا نور را با کمترین هدر رفت از طریق یک لوله به فضای داخلی منتقل کند.

سقفی گنبدی

در این نوع پنجره گنبدی شکل از پلاستیک های مقاوم و انعطاف‌پذیر استفاده شده تا نور خورشید را به صورت یکنواخت در سراسر ساختمان پخش شود. این نوع پنجره کل منزل را حتی با جریان های کوچک نور روشن میکند. پنجره سقفی گنبدی از دو لایه ساخته می‌شود که یکی برای محافظت در برابر اشعه مضر نور خورشید و دیگری برای عایق بندی در نظر گرفته شده است. پنجره دوجداره سقفی گنبدی برای فضا هایی با کاربرد مسکونی و تجاری مناسب بوده و معمولا در گالری‌ها، موزه‌ها، لابی هتل و سالن های همایش از آن استفاده می‌شود.

سقفی خرک استوانه‌ای

این نوع پنجره دوجداره سقفی به صورت استوانه شیشه‌ای در راستای طول خود از وسط به دو نیم تقسیم شده که نیمی از آن بر روی سقف قرار می‌گیرد. این نوع پنجره، وسیله‌ای کاربردی و اقتصادی برای اعطای نور و روشنایی به یک راهرو، لابی و فضای داخلی ساختمان است. پنجره سقفی خرک استوانه‌ای معمولا در ساختمان های غیرمسکونی استفاده شده و در معابر، سایبان‌ها، پارکینگ‌ها، پاساژ های مراکز خرید، موسسات پزشکی و آموزشی و مجتمع های صنعتی کاربرد دارد.

پنجره دوجداره سقفی ثابت
پنجره دوجداره سقفی ثابت

استفاده از پنجره دوجداره سقفی چه مزایایی دارد؟

استفاده از این نوع پنجره مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

  • پنجره دوجداره سقفی در تابستان هوای گرم را خارج کرده و برای ورود نور مناسب است.
  • دکوراسیون و زیبایی منحصر بفرد این نوع پنجره، اهمیت جزئی ساختمان را افزایش داده و فضایی منحصر بفرد و شیک را برای خانه ایجاد می‌کند.
  • پنجره یو پی وی سی سقفی با تبادل نور و نمایش آسمان، باعث می‌شود تا فضای دلباز، آرامش بخش و بزرگتر به نظر برسند.
  • استفاده از این نوع پنجره برای گل و گیاهان نیز بسیار مفید بوده و با گذاشتن گیاهان در زیر این پنجره‌ها نور کافی برای آنها تامین می‌شود.
  • قرار گرفتن این پنجره‌ها در مقابل نور مستقیم و مداوم خورشید، به این معناست که این پنجره‌ها در زمستان به گرم شدن فضا کمک می‌کند.
  • پنجره سقفی علاوه بر زیبایی منحصر بفردی که به منزل میدهد، باعث صرفه جویی در هزینه‌ها شده و سازگاری بیشتر با محیط زیست را فراهم می‌آورد.
  • پنجره دوجداره سقفی میتواند انرژی مصرفی ساختمان را کاهش دهد. وجود پنجره سقفی در اتاق‌ها نیاز به روشن کردن چراغ در طول روز را از بین برده و در نتیجه به صرفه جویی در مصرف برق بسیار کمک می‌کند.
مزیت پنجره دوجداره سقفی
مزیت پنجره دوجداره سقفی

برای خرید پنجره سقفی یو پی وی سی با ما در تماس باشید…

از پنجره سقفی دوجداره در چه مکان هایی استفاده می‌شود؟

از پنجره دوجداره سقفی میتوان در ساختمان ‌های مختلفی از قبیل خانه‌ های ویلایی، کارخانه‌ها، سوله‌ها، کارگاه‌‌ها و ساختمان‌ های دیگر استفاده کرد. به خصوص در اتاق های زیر شیروانی و آشپزخانه، پذیرایی منظره‌ای بسیار دلپذیر و مطلوب ایجاد کرده که نور و روشنایی ویژه‌ای به فضای داخلی می‌بخشد.

موارد استفاده از پنجره سقفی دوجداره
موارد استفاده از پنجره سقفی دوجداره

استفاده از پنجره دوجداره سقفی چه معایبی دارد؟

استفاده از این نوع پنجره معایبی دارد که شامل موارد زیر است:

  • پنجره های سقفی در معرض نور خورشید و باران قرار گرفته و به همین دلیل چندان مقاوم نبوده و ماندگاری و دوام کمتری دارد.
  • نصب این نوع پنجره به دلیل برش سقف دشوار توسط افراد ماهر سخت بوده و هزینه های مضاعفی دارد.
  • طراحی این نوع پنجره باید به صورت سفارشی انجام شود.

سخن پایانی

پنجره یو پی وی سی سقفی، بسیار جذاب و زیبا بوده و از نظر ظاهری مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. همچنین این نوع پنجره، نور طبیعی بسیاری را وارد منزل کرده و به دلیل تابش مستقیم نور از طریق این پنجره‌ها، اکثرا برای این نوع پنجره از پرده استفاده نمی‌شود. به همین دلیل بهتر است، پنجره دوجداره سقفی، بیشتر در فضاهای عمومی نصب شود. ما در این مقاله مزایا و معایب این نوع از پنجره را مورد بررسی قرار داده و توضیحات تکمیلی را بیان کردیم، امیدواریم این مطالب برای شما کاربردی باشند.

ما به عنوان همراه شما در پیرامید وین تلاش کردیم شما را با انواع پنجره سقفی دوجداره و مزایایی آن آشنا کنیم تا انتخاب درستی در هنگام خرید داشته باشید.

با مشاوره قبل از خرید پنجره سقفی، تا نصب و تحویل در کنار شما هستیم!

چرا پنجره آلومینیومی دو جداره پیرامید وین؟

پیرامید وین با دو دهه تجربه، ارائه کننده پنجره آلومینیومی دوجداره با بهترین کیفیت و قیمت می باشد.

قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره چقدر است؟

قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره به عوامل زیادی بستگی دارد و معمولا قبل از مشاوره با یک متخصص نمی توان به قیمت دقیقی رسید. مجموعه پیرامید وین با کارشناسان مجرب خود آماده ارائه مشاوره و مناسب ترین قیمت به شما می باشد.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا