پنجره مناسب برای تعویض پنجره قدیمی

پنجره مناسب برای تعویض پنجره قدیمی

پنجره مناسب برای تعویض پنجره قدیمی، باید دارای ساختاری باشد که ایرادات نسل قبل را رفع کرده و بر اساس نیاز روز کاربر باشد؛ در غیر این صورت تعویض پنجره قدیمی، کاری بیهوده خواهد بود. عموم پنجره های ساخته شده درگذشته، از جنس چوب، آلومینیوم و آهن بوده که ایرادات نسبتا زیادی داشتند. مهمترین ایرادی که میتوان از آن یاد کرد، عایق نبودن در برابر صدا و حرارت است. با توجه به توسعه شهر ها و ساخت ساختمان ها در نزدیکی خیابان ها، عایق بودن در برابر صدا و گرد و خاک یک امر مهم است.

عایق نبودن پنجره قدیمی

رسانایی در پنجره آلومینیومی و آهنی، فاصله دار بودن پروفیل، فاصله بین شیشه و زهواره، همه این ها باعث عایق نبودن این مدل از پنجره ها است. فواصل موجود در این مدل از پنجره ها، باعث عبور گرما و سرما از پنجره می‌‎شود. همین عبور گرما و سرما باعث اتلاف انرژی در منزل یا محل کار شما خواهد شد. همچنین بخاطر وجود این فواصل در هنگام بارندگی، آب باران به زهواره های پنجره نفوذ کرده و باعث زنگزدگی و خوردگی میشود.

از طرفی رسانایی پنجره قدیمی، در مناطق سردسیر باعث ورود سرما به داخل و یخ زدن لبه های شیشه خواهد شد.

پنجره مناسب برای تعویض پنجره قدیمی

پنجره های دوجداره UPVC، یک انتخاب هوشمندانه و پنجره مناسب برای تعویض پنجره قدیمی است. پنجره UPVC ساخته شده از مواد پلی وینیل کلراید است که مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی، خوردگی، ضربه و رطوبت است؛ علاوه بر این موارد، عایق مناسبی در برابر صدا و گرما است. همچنین پنجره های UPVC از براقیت و زیبایی خاصی برخوردار هستند و در ابعاد و رنگ های مختلف تولید می‌شوند.

وجود نوار های لاستیکی در دور این پنجره باعث شده تا عایق مناسبی برای انرژی در تمام فصل ها باشد. همچنین وجود این نوار باعث چفت شدن پنجره و قاب می‌شود که باعث جلوگیری هرچه بیشتره از نفوذ آب و گرد و غبار است.

پنجره های UPVC نگهداری آسانی دارد و هزینه های اضافی برای شما نخواهند داشت. این پنجره ها قابلیت نصب انواع توری را دارند تا از نفوذ حشرات و گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری کند. علاوه بر این روش تمیز کردن و نگهداری توری پنجره دوجداره هم بسیار آسان و راحت است.

انواع پنجره برای تعویض پنجره قدیمی

انواع پنجره برای تعویض پنجره قدیمی

پنجره های UPVC دارای مدل های مختلفی از نظر شیشه، پروفیل و نوع بازشو هستند؛ که همه این موارد بر اساس نیاز مشتری گزینه مناسبی برای تعویض پنجره قدیمی هستند.

روش های تعویض پنجره دوجداره با پنجره قدیمی

عموما با توجه نوع و ویژگی ساختمان شما، دو روش تخریب یا بازسازی برای تعویض پنجره قدیمی وجود دارد.

روش بازسازی : دغدغه خیلی از همراهان پیرامید وین تعویض پنجره دوجداره قدیمی با پنجره دوجداره بدون تخریب و در مدت زمان کم است. ما در کوتاه ترین زمان و کمتر از ۱ روز درب یا پنجره قدیمی شما را با یک درب یا پنجره دوجداره تعویض می‌کنیم.

روش تخریب : در این روش در صورتی که امکان نصب پنجره بر روی قاب قدیمی نباشد، مجبور به تخریب و ایجاد قاب جدید هستیم.

سخن پایانی

در انتها لازم به ذکر است که در سبک زندگی امروزی، علاوه بر زیبایی پنجره در نمای ساختمان، باید به کارایی آن اهمیتی ویژه ای داد. زمانی یک پنجره کارآمد خواهد بود که از نظر صدا و حرارت عایق باشد. اگر همچنان از پنجره های قدیمی استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما تعویض پنجره قدیمی با یک پنجره UPVC است؛ تا هم عایق مناسبی برای صدا باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری کند، و هم از زیبایی آن بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا