آیا پنجره های UPVC برای بزرگراه ها و معابر بسیار شلوغ هم جوابگو هستند؟

یکی مورد یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد تمایل به نصب پنجره UPVC دارند، بخصوص در شهر های شلوغ، جلوگیری از ورود آلودگی صوتی و داشتن آرامش در ساختمان است. اما این پنجره ها تا چه میزان در این مورد جوابگو هستند؟

در پاسخ باید گفت: که در صورتی که از پروفیل اصل و با کیفیت استفاده شود، و نصب آن به طور اصولی و صحیح انجام شود، تا حد بسیار زیادی (چیزی نزدیک 80 درصد) حتی در محیط های شلوغی چون مجاور اتوبان ها نیز موثر خواهد بود، و آلودگی صوتی را به حداقل خواهد رساند. برای فضاهای صنعتی و یا محیط های بسیار شلوغ چون فرودگاه ها و فروشگاه ها، می توان از پنجره سه جداره UPVC نیز بهره جست تا نتیجه گیری بهتری وجود داشته باشد.

آیا استفاده از پنجره های سه جداره به صرفه تر از دوجداره است؟

استفاده از پنجره های سه جداره نیز گسترش زیادی داشته است و می توان از آن در هر فضایی استفاده کرد. اما حقیقت این است که برای بسیاری از کاربرد ها و فضاها، پنجره دوجداره کارایی لازم را دارد، و نیازی به استفاده از پنجره سه جداره نیست. بنابراین باید شرایط ساختمان را بسنجید، و پنجره مناسب را انتخاب کنید.

نیازی نیست تا حتما با خرید پنجره های سه جداره هزینه ی بیشتری متحمل شوید، ضمن اینکه پنجره های سه جداره دارای پروفیل یو پی وی سی ضخیمتری هستند که شاید برای هر جایی کاربرد نداشته باشد. با مشورت با کارشناسان ما در پیرامید، می توانید با صرف حداقل هزینه کارا ترین نوع پنجره برای ساختمان را انتخاب کنید.

تفاوت پنجره های PVC و UPVC در چیست؟

پروفیل PVC از لحاظ فیزیکی، کاملا مقاوم و سخت است با این تفاوت که همچنان حالت پلاستیکی خود را دارد به همین دلیل به نسبت پروفیل UPVC از انعطاف پذیری بسیار زیادی برخوردار است. طیف وسیع و بی پایانی از مجموعه محصولاتی که شما در طول روز با آنها سروکار دارید از همین پروفیل ساخته می شود. در حالت کلی در ساختمان سازی، بهداشت، حمل و نقل، بسته بندی و حتی هنر و طراحی کاربرد دارد.

پروفیل UPVC هم در واقع همان پروفیل PVC است با این تفاوت که غیر پلاستیکی شده و کاملا حالت پلاستیکی خودش را از دست داده است و به نسبت پی وی سی انعطاف کمتری دارد به همین دلیل است که این پروفیل برای محیط های رو باز که حساس به تجزیه بیولوژیکی هستند بسیار مناسب هستند و در نتیجه اکثر محصولاتی که در فضای رو باز مورد استفاده قرار می گیرند از همین پروفیل UPVC برای ساخت آن استفاده می کنند. به علاوه این پروفیل مقاومت و استقامت بالایی در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی متفاوت دارد که با خیال راحت می توان از آن در ساخت انواع لوله و درب و پنجره ساختمانی و سایر صنایعی که در شرایط سخت محیطی نگهداری می شوند، استفاده کرد.

آیا درب و پنجره های قدیمی ساختمان ما نیاز به تعویض با پنجره UPVC دارند؟

هر پنجره ای در هر ساختمانی که صدای بیرون از داخل شنیده شود سرما و گرمای بیرون احساس شود و آلودگی های محیطی در داخل مشاهده شود نیاز به تعویض و جایگزینی با پنجره دوجداره UPVC را دارد.

اگر پنجره خانه شما از نوع قدیمی آهنی است که در تابستان با تابش نور آفتاب گرم شده و دمای خانه را بالا می‌برد. فصل زمستان سرما از درز پنجره وارد شده و موجب سردشدن خانه می‌شود، وقت آن رسیده است که از شر این پنجره‌های سنگین بی‌کیفیت خلاص شوید. این کار بدون هیچ تخریبی انجام خواهد شد. روشی آسان که به ‌غیر از امنیت، نمای خانه شما را هم زیباتر می‌سازد.

آیا پنجره UPVC عایق مناسب تری نسبت به پنجره آلومینیوم دارد؟

برای مقایسه این دو پلیمر با یکدیگر می بایست چندین موارد را مورد آنالیز و ارزیابی قرار داد. معمولاٌ پنجره های UPVC در مقایسه با پنجره های آلومینیومی از نظر جنس و متریال، اجرا و نصب و همچنین از نظر نحوه تولید با هم فرق داشته و می توان این دو پلیمره کاربردی را در سه فاز مورد بررسی و آنالیز قرار داد. اما باید گفت در کل با توجه به این 3 فاز می توان نتیجه حاصل کردد، پنجره UPVC عایق مناسب تری نسبت به پنجره آلومینیومی هستند.

آیا رنگ درب و پنجره UPVC مطابق با نمای ساختمان وجود دارد؟

رنگ اصلي UPVC سفيد بوده و هرچه رنگ آن سفيدتر و براق تر باشد بهتر است. يكي از مزاياي درب و پنجره هاي UPVC رنگ سفيد آن است كه در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) كه براي انسان مضر بوده مقاوم است. رنگ پروفيل UPVC مرغوب به مرور زمان نبايد تغيير كرده و زرد رنگ شود. يكي از موارد ضمانت تغيير نكردن رنگ پروفيل درب و پنجره هاي توليد ما در طي 10 سال مي باشد. در مورد ساختمان هايي كه به لحاظ رنگ نماي ساختمان احتياج به درب و پنجره هاي رنگي دارند، اين امكان وجود دارد كه با ورقه هاي مخصوص رنگي، پروفيل UPVC را لمينت كرده و آنها را به رنگ دلخواه تغيير داد.

علت تغییر فرم در پروفیل های پنجره UPVC چیست؟

عدم استفاده از گالوانیزه با ضخامتهای تعیین شده در داخل پروفیلهای پنجره UPVC می تواند عمده دلیل تغییر فرم بعد از عملیات نصب باشد. معمولا بسته به نوع پروفیل های مصرفی گالوانیزه با ضخامتهای 1 ، 1/25 ، 1/5 میلیمتری هنگام ساخت استفاده می شود. همچنین استفاده گالوانیزه با ضخامت کمتر 1 میلی متر امکان تغییر فرم و نشست پنجره UPVC را به علت فشار بار استاتیکی ساختمان، ایجاد می کند.

مدت زمان لازم برای نصب هر پروژه چقدر است؟

به لحاظ آنكه توليد درب و پنجره UPVC كاملاً مكانيزه بوده و با ماشين آلات پيشرفته انجام مي گيرد، توليد آنها نسبت به درب و پنجره هاي آهني، آلومينيمي و چوبي سريعتر است. نصب درب و پنجره هاي UPVC نيز احتياج به عمليات بنايي نداشته و با پيچ هاي مخصوص به ساختمان متصل شده و با فوم مخصوص درزگيري و عايق مي شود. به همين دليل عمليات نصب نيز بسيار سريع است. به طور مثال براي يك ساختمان 6 واحدي با تعداد درب و پنجره هاي استاندارد، كل پروژه از شروع توليد تا نصب نهايي 15 روز كاري مي باشد كه شامل 12 روز توليد در كارگاه و 3 روز نصب در محل پروژه مي باشد. همچنین در پروژه های بازسازی در یک طبقه واحد مسکونی زمان تعویض و جایگزینی پنجره ها در 1 روز قابل انجام می باشد.

در هنگام ساخت ساختمان چه زمانی درب و پنجره های UPVC نصب می گردند؟

بر خلاف درب و پنجره هاي ديگر (سنتی فلزی یا چوبی)، درب و پنجره هاي UPVC به لحاظ آنكه احتياج به عمليات ساختماني ندارند مي توان در آخرين مرحله ساخت پيش از رنگ كردن ديوارها و يا نصب كاغذ ديواري نصب گردند. فقط در هنگام ساخت بايد يك قاب فلزي در ديوارها تعبيه گردد تا درب و پنجره هاي UPVC بوسيله پيچهاي مخصوص و فوم مخصوص به آن متصل گردد.

مزایای پنجره سه جداره چیست؟

از مزایای پنجره سه جداره upvc می توان به کاهش میزان سروصدا، عایق‌ بندی و گرما، هزینه، نور، چارچوب‌ پنجره، نصب پنجره سه جداره و امنیت منزل اشاره کرد. درجه‌ بندی استاندارد برای انتقال صدای مسکونی، درجه‌بندی STC نامیده می‌شود. در حالی که عوامل زیادی مثل ضخامت شیشه و مقدار فضای بین قطعات جدای شیشه بر درجه‌بندی STC پنجره تأثیر می‌گذارند، یک بررسی MIT نشان می‌دهد که همه چیز یکسان است یعنی سه‌جداره بودن اساساً همان کاهش سروصدایی را که دوجداره بودن تأمین می‌کند، فراهم می‌آورد.
در و پنجره های سه جداره و دوجداره می‌توانند حکم یک عایق مناسب برای سر و صدا را داشته باشند. این محصولات می‌توانند آرامش را به شما هدیه دهند و سر و صدای اضافه را حذف کنند. این محصول به دلیل ساختار ویژه خود و مواد اولیه به کار رفته در آن در برابر رطوبت، باران، آفتاب و … مقاوم است و به سرویس مداوم احتیاجی ندارد. در و پنجره‌های سه جداره و دوجداره از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل محیط جلوگیری می‌کنند. از این طریق در و پنجره های دوجداره و سه جداره در حفظ سلامت ما نیز تاثیر دارند.

آيا امکان نفوذ آب به داخل درب و پنجره های UPVC وجود دارد؟

به سبب طراحي خاص درب و پنجره های UPVC كه هر فريم به صورت يك تكه مي باشد و همينطور استفاده از زوارهاي مخصوص به هيچ وجه آب به داخل درب و پنجره هاي UPVC نفوذ نمی كند. ضمن آنكه محفظه هايی نيز در آن تعبيه مي شود كه در صورت نفوذ آب (در زمان شستشو)، توسط کانال ها و مجرای خروجی که سوراخ آبچکان نامیده میشوند از انتهاي درب يا پنجره تخليه شده و به داخل نفوذ نكند.

نحوه نصب درب و پنجره های UPVC چگونه است؟

درب و پنجره هاي UPVC ابتدا به وسيله پيچهاي مخصوص به قاب فلزي تعبيه شده در ساختمان متصل گرديده و سپس با فوم مخصوص درزگيري وعايق بندي مي شود. فوم مخصوص نصب در ابتدا به صورت پف کرده بوده و پس از چند ساعت بعد از نصب سخت شده و با افزايش حجم خود باعث استحكام بسيار زيادي مي گردد و در نهايت با ماستيك محل نصب تسطيح مي گردد.

تعويض درب و پنجره هاي قديمي به چه صورت است؟

در يك كلام به راحتي، براي تعويض درب و پنجره هاي قديمي تنها عمليات ساختماني مربوط به كندن درب و پنجره هاي قبلي مي باشد. براي نصب درب و پنجره هاي UPVC احتياج به مصالح ساختماني نبوده و آنها بوسيله پيچ هاي مخصوص و فوم مخصوص بر روي قاب درب و پنجره هاي قبلي نصب مي گردد.
امروزه به دليل پايان پذير بودن منابع انرژي، صرفه جوئي در مصرف به شدت مورد توجه برنامه ريزان اقتصادي قرار گرفته است. توسعه صنايع مختلف و شکل گيري فناوري هاي جديد، همواره با هدف کاهش مصرف انرژي همراه بوده است. در کشور ما نيز هم اکنون که فرآيند توسعه شتاب گرفته است.

5/5 - (4 امتیاز)
پیمایش به بالا